Skip to main content

Kontakt

Hvis du har spørgsmål, ris eller ros er du altid velkommen til at kontakte os.

Telefon:

Kontakt hverdage mellem kl. 9-15,
i weekender 10-15 på tlf 4836 0400

Adresse:

Esrum Kloster & Møllegård, Klostergade 11-12, Esrum, 3230 Græsted

 

Møllecaféen:

tlf: 6020 1486

Butiken:

tlf: 4836 0412

Medarbejdere

Birgitte Meisner Nielsen / Direktør
birgitte@esrum.dk – 4836 0401 / 2911 9274

Katrine de Waal / Souschef
katrine@esrum.dk – 4836 0403 / 5080 7932

Emmelie Hytting / Kommunikation
emmelie@esrum.dk – 4836 0406

Henriette Schultz / Organisationskoordinator
henriette@esrum.dk – 4836 0400 / 2840 5068

Kristina Bille / Projekter og oplevelsesudvikling
kristina@esrum.dk – 4836 0404 / 5080 7933

Vibeke Cavling Clausen / Forretningsudvikling
vibeke@esrum.dk – 4836 0408 / 5080 7930

Ann Sylvander / Butiksansvarlig
as@esrum.dk – 4836 04 2

Jean Brua Hansen / Driftschef
jean@esrum.dk – 2094 6263

Mikkel Jensen / Driftsmedarbejder
mj@esrum.dk – 2247 6566

Regnskab
ekmregnskab@esrum.dk / 4836 0402

 

Bestyrelse

Erik Als (bestyrelsesformand, udpeget som ressourceperson)
Ole Lass Jensen (næstformand, udpeget af Museum Nordsjælland)
Anders Gerner Frost (udpeget af Gribskov Kommune)
Per Kølster (udpeget af Nationalpark Kongernes Nordsjælland)
Jan Kidholm Christensen (udpeget af Naturstyrelsen)
Emmelie Sakina Hytting (udpeget som medarbejderrepræsentant)